• ۲۲:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
 • انشا درباره تفاوت‌های افکاری در انسان‌ها

  انشا درباره تفاوت‌های افکاری در انسان‌ها

  یکی از موضوعاتی که همیشه به ذهن ما خطور می‌کند، تفاوت‌های بین انسان‌ها است. انسان به عنوان اشرف مخلوق، از سایر موجودات با ویژگی‌هایی مانند صحبت کردن، فکر کردن و دیگر ویژگی‌های برتر دیگری برخوردار است. البته، اصول و ارزش‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد انسان نسبت به سایر موجودات برتری دارد.

  انشا درباره تفاوت‌های افکاری

  اما آیا تفاوت‌هایی که گاهی بین انسان‌ها وجود دارد، ناشی از شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، قضیه‌ای خاصی را توضیح می‌دهد؟ آیا این مسئله واقعاً جدی است؟ در ابتدا باید دانست که همه انسان‌ها در سطح برابری با یکدیگر هستند و تنها شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و جایگاه علمی آنها را کمی دگرگون می‌کند.

  نژادپرستی یکی از پدیده‌های منفی است که از گذشته تاکنون در جوامع انسانی وجود دارد و هنوز هم اثراتی از آن در برخی جوامع قابل مشاهده است؛ این یکی از ویژگی‌های کاملاً منفی انسان‌ها است.

  باید به یاد داشت، ما می‌توانیم با استفاده از روش‌های خاص، سطح خود را نسبت به دیگر انسان‌ها بالاتر ببریم. البته این موضوع تنها در صورتی که به دنبال پیشرفت و موفقیت باشیم و آن را برای خودمان به دست آوریم، خوب و پسندیده است. در غیر این صورت، قطعاً این اتفاق نمی‌تواند خوب و پسندیده باشد.

  نتیجه‌گیری:

  امکان دارد که غرور، تاثیرات منفی و مخربی روی ما بگذارد و ما را از خوبی‌ها دور کند و در هر شرایطی، تنها به خودمان فکر کنیم و دیگران را فراموش کنیم. اما اگر تفاوت‌های موجود را بشناسیم و درست از آن‌ها استفاده کنیم، می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه داشته باشد.