• ۲۲:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
 • انشا درباره ی مثل نویسی با موضوع باد، آورده را باد می‌برد

  احتمالاً شنیده‌اید که می‌گویند “باد آورده را باد می‌برد”. تصور کنید چیزی را ناگهانی و بدون هیچ تلاشی بدست می‌آورید و این باعث می‌شود که نسبت به آن حس خوبی نداشته باشید و هر لحظه در ذهن این مسئله را مرور کنید که آن را از دست خواهید داد. در چنین وضعیتی، از ضرب‌المثل “باد آورده را باد می‌برد” استفاده می‌شود.

  انشا درباره ی مثل نویسی با موضوع باد، آورده را باد می‌برد

  اما مسئله اصلی این است که دلیل چنین وضعیتی چیست؟ باید بگوییم که عموماً وقتی در مورد چیزی تلاش نکرده‌ایم، خیلی در حفظ آن نیز نمی‌کوشیم و این باعث می‌شود که گاهی حتی نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم.

  مسئله کلیدی و مهم دیگری که کمتر رعایت می‌شود، این است که شاید چیزی را که بدست آورده‌ایم سهم دیگری باشد. در نتیجه، بهتر است که در مورد این موضوع و ضرب المثل “باد آورده را باد می‌برد” صحبت کنیم.

  برای رسیدن به هرآنچه که می‌خواهیم، باید تلاش کنیم و سختی‌های زیادی را تحمل کنیم، اما این مسئله برای همه صادق نیست و بسیاری چیزهایی را بدست می‌آورند که حق آن‌ها نیست.

  در این موارد، از این ضرب المثل استفاده می‌کنیم تا به آن‌ها گوشزد کنیم که خیلی زود آن چیز را از دست می‌دهند و اتفاقات بدی رخ می‌دهد.

  نتیجه گیری:

  نباید فراموش کنیم که انسان‌ها با تلاش می‌توانند وجدان خود را در قبال چیزی که بدست می‌آورند راحت‌تر کنند و حس خوبی نسبت به داشته‌هایشان پیدا کنند تا زندگی خوبی را برای خود شکل داده و به تصور خود برسند.

  برای مشاهده انشا پایه هفتم کلیک کنید