• ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
 • موضوع انشا تربیت ناشایست را مانند گردکانی بر روی گنبد تلقی کنید

  موضوع انشا تربیت ناشایست را مانند گردکانی بر روی گنبد تلقی کنید

  مقدمه:

  تربیت نااهل یکی از مسائلی است که در جامعه ما بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این مسئله نشان از نقص در فرایند تربیتی و آموزشی فرد و نظام تربیتی جامعه دارد. در برخورد با این موضوع، بسیاری از مردم متردد و گیج هستند و نمی‌دانند چگونه با این چالش برخورد کنند. در اینجا می‌توانیم به تربیت نااهل را مانند گردکان بر گنبد تشبیه کنیم تا این تشابه به ما کمک کند تا چگونگی رفع این مشکل را بهتر درک کنیم.

  موضوع انشا تربیت ناشایست را مانند گردکانی بر روی گنبد تلقی کنید

  تربیت نااهل را می‌توان مانند گردکانی بر گنبد تلقی کرد. همانطور که گردکان بر روی گنبد حرکت می‌کنند و ظاهری زشت و ناهنجار به آن اضافه می‌کنند، تربیت نااهل نیز به همین ترتیب است. فردی که نااهل تربیت شده است، همچون گردکان، به جامعه و فضای اطراف خود آسیب می‌رساند و زشتی و ناهنجاری را در محیط ایجاد می‌کند.

  تربیت نااهل ممکن است از عوامل مختلفی نشأت گیرد. محیط خانواده، مدرسه، رسانه‌ها و جوانان همسال می‌توانند عوامل مؤثر در تربیت نااهل باشند. همانند گردکانی که با حرکت خود روی گنبد، اثرات منفی را به آن اضافه می‌کنند، تربیت نااهل نیز با عملکرد ناصحیح و نادرست، زندگی اجتماعی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به تخریب ارزش‌ها و اخلاقیات جامعه منجر می‌شود.

  نتیجه گیری:

  با توجه به تشابه تربیت نااهل با گردکان روی گنبد، بر ما واجب است که در رفع این مشکل، به همان شیوه‌ای که با گردکان برخورد می‌کنیم، عمل کنیم. باید به دنبال راهکارهایی باشیم که تربیت نااهل را بهبود بخشیم و از ایجاد زشتی و ناهنجاری در جامعه جلوگیری کنیم.

  برای مشاهده انشا پایه هفتم کلیک کنید