• ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
 • موضوع انشا درباره‌ی ایام محرم و ارزش آن در بسترهای متفاوت ایران

  موضوع انشا درباره‌ی ایام محرم و ارزش آن در بسترهای متفاوت ایران

  مقدمه:

  ایام محرم، دوره‌ای از سال اسلامی است که در آن به خاطر شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش در روز عاشورا، مردم ایران به خصوص شیعیان، با عزاداری و عزاداری‌های مختلف سوگواری می‌کنند. این ماه مقدس، برای مردم ایران پایه‌ای از ارزش‌ها و باورهاست که در تمام ابعاد زندگی خود تاثیرگذار است.

  موضوع انشا درباره‌ی ایام محرم و ارزش آن در بسترهای متفاوت ایران

  بدنبال شهادت حضرت امام حسین (ع) در سال 61 هجری قمری در کربلا، ایام محرم به یک نماد و نمونه‌ی مقاومت و ایثار تبدیل شده است. این ایام در ایران، با مراسماتی همچون عزاداری، سینه زنی، تعزیه خوانی و تجمعات عزاداری در حسینیه‌ها و تکایا، به عنوان تجسمی از اراده‌ی مردم برای حفظ ارزش‌های اسلامی و انتقال میراث انقلاب اسلامی به نسل‌های آینده محسوب می‌شود.

  نتیجه گیری:

  بنابراین، ایام محرم در ایران پایه‌های مختلفی را در بسترهای مختلف سازماندهی می‌کند. از یک سو، این ایام نشان از ایثار و تضحیات بی‌دریغ حضرت امام حسین (ع) و یارانش در راه حق دارد و از سوی دیگر، زمینه‌ساز می‌شود برای مشارکت مردم در مراسمات عزاداری و انتقال ارزش‌ها و اندیشه‌های اسلامی به نسل‌های آینده. از این رو، اهمیت ایام محرم در ایران بسیار بالاست و به عنوان یکی از رویدادهای مهم فرهنگی و مذهبی، از توانمندسازی جامعه و تقویت ارتباطات اجتماعی نیز برخوردار است.

  برای مشاهده انشا پایه هفتم کلیک کنید