• ۰۶:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
 • موضوع انشا دنیا: مزرعه‌ای برای آخرت

  موضوع انشا دنیا: مزرعه‌ای برای آخرت

  مقدمه:

  احتمالاً بارها جمله “دنیا مزرعه‌ای برای آخرت است” را شنیده‌اید و ممکن است ندانید دقیقاً منظور آن چیست. در واقع، ما می‌توانیم دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم را به عنوان یک مزرعه تصور کنیم که از ابتدای زندگی، آگاهی ما از محیط اطراف افزایش می‌یابد و ما مشغول به کار و تلاش هستیم. به عنوان مثال، ما ممکن است گندم بکاریم.

  موضوع انشا دنیا: مزرعه‌ای برای آخرت

  قطعاً بر اساس طبیعت زمان، یک زمان خاص برای برداشت محصولات مانند گندم و برنج در نظر گرفته می‌شود. این زمان می‌تواند در پاییز یا پایان تابستان باشد. وقتی در این دنیا محصولات را کاشت و کار می‌کنیم – که در واقع اعمال ما هستند – نتیجه آن را در دنیای دیگر دریافت می‌کنیم. این مسئله بسیار حائز اهمیت است. محصولات در زندگی ما می‌توانند متفاوت باشند. برخی از ما ممکن است به کارهای بیهوده و گناهی بپردازیم و تلاشی برای بدست آوردن محصول خوب نکنیم.

  آنها قطعاً در دنیای دیگر با شکست و اتفاقات تلخی مواجه خواهند شد. نباید این نکته را فراموش کنیم که محصول ما در واقع نتیجه اعمالی است که در این دنیا انجام می‌دهیم و در دنیای دیگر دریافت می‌کنیم.

  هیچ وقت باید دیگران را قضاوت نکنیم. نباید اجازه دهیم غیبت به عنوان بخشی از روزمرگی ما شود. همچنین باید تلاش کنیم کارهای نیک و خیر انجام دهیم و امیدوار باشیم که در زندگی با مشکلات بزرگی که با آنها مواجه می‌شویم، موفق باشیم.

  نتیجه‌گیری:

  با توجه به موضوع مطرح شده، می‌توان گفت که هر چه فرد در این دنیا مومن‌تر باشد، نتایج بهتری در پیش خواهد داشت. همچنین، هر چه سعی کنیم به سمت هدف و مسیری که برای خودمان تعیین کرده‌ایم حرکت کنیم، موفقیت نیز به طور گسترده‌تری رواج خواهد یافت.

   

  برای مشاهده انشا پایه هفتم کلیک کنید