• ۰۱:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۳
 • موضوع انشا ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند

  موضوع انشا ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند

  مقدمه:

  وقتی چشممان را به جهان باز می‌کنیم، متوجه می‌شویم که باید الگویی را برای زندگی‌مان تعیین کنیم و در پی آن مسیر را ادامه دهیم.

  موضوع انشا ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند

  یکی از ویژگی‌های انسان، قرار دادن الگو و جلو رفتن به سمت آن است. اما انتخاب الگوی مناسب یکی از چالش‌های بزرگ اوست. اگر به دنبال کبوتر پرواز کنیم، به سوی آرامش و صلح هدایت می‌شویم. اما اگر به دنبال کلاغ رود کنیم، در خرابه‌ها و تاریکی‌ها گرفتار می‌شویم. اینجا کلاغ به معنای نمادی مرگ و بدبختی است، و به افراد نادرست و منفی اشاره دارد که می‌خواهند ما را به سمت خطر و سوءاستفاده هدایت کنند.

  اگر تو نیز به دنبال کلاغ بروی، خودت را در خطر می‌اندازی. اما کبوترها در کنار مردم زندگی می‌کنند و به آنها همراهی می‌کنند، مانند کبوترهایی که در حرم‌ها و اماکن مقدس پرواز می‌کنند و در اطراف آنها می‌چرخند.

  اگر تو هم به دنبال آنها بروی و زندگی را به شیوه‌ای که آنها زندگی می‌کنند، تداوم بدهی، با آنها همراه خواهی شد. بنابراین، باید با شناخت خود و انتخاب مسیر درست، از اسیری کلاغ‌های زندگی جلوگیری کرده و خانه خراب و زندگی نابود نشویم.

  نتیجه‌گیری:

  قبل از هر کار و تصمیمی، باید تمام جوانب را مورد بررسی قرار داده و با سوال‌ها و ارزیابی دقیق، به تصمیم درستی دست پیدا کنیم. الگویی که برای خود انتخاب می‌کنیم باید با دقت و بازنگری افراد صحیح شده و مطمئن شویم که راهمان کج نمی‌شود و به ویرانه نمی‌انجامد.

  برای مشاهده انشا پایه هفتم کلیک کنید